امروز سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ است. از امروز، فردای خود را بسازید.
صفحه اصلی / معرفی شغل های بین المللی فناوری اطلاعات / مشاور کسب و کار الکترونیک کیست؟

مشاور کسب و کار الکترونیک کیست؟

مشاور کسب و کار الکترونیک یا e-Business Consultant یک متخصص در زمینه کسب و کارهای آنلاین است. مشاوران کسب و کار الکترونیک تخصص و تجربه قابل قبولی در زمینه بیزنیس های اینترنتی دارند. مشاوران کسب و کار های اینترنتی معمولا دارای مهارت های حل مسئله، مهارت های مذاکره و ارتباطات قوی هستند. آن ها به مدیران و صاحبان کسب و کار های آنلاین یا سازمان هایی که بخشی از کار خود را آنلاین کرده اند کمک می کنند تا در مسیر صحیح حرکت کرده و در بیزنیس خود موفق شوند. مشاوران در تجزیه و تحلیل و ارائه مدل های کسب و کار و راه حل های بازاریابی اینترنتی تخصص دارند. داشتن تجربه چندساله کسب و کار اینترنتی برای مشاوران کسب و کار های الکترونیک ضروری است.

آن ها ممکن است به طراحی یک سیستم نرم افزاری برای بهبود کسب و کار آنلاین کمک کنند. مشاوران کسب و کار های اینترنتی در عین نگاه به چشم انداز های بزرگ، به جزییات نیز توجه می کنند. یک مشاور کسب و کار الکترونیک می تواند در زمینه های مختلفی همچون تبلیغات، راه حل های بهینه سازی وب، برنامه ریزی کسب و کار و بازاریابی مشاوره دهد. مشاوران کسب و کار های الکترونیک به عنوان تحلیلگران مدیریت و مشاوران مدیران نیز شناخته می شوند.

مشاور کسب و کار الکترونیک خود طراحی یا برنامه نویسی نمی کند بلکه خط و مشی می دهد و کسب و کار را در مسیر درست راهنمایی می کند، برنامه می دهد و روی پیشرفت کار نظارت می کند. او حتی مدیریت هم نمی کند بلکه به مدیر مشاوره می دهد و مدیر بعد از صلاح دید دستورات را به واحد اجرایی ابلاغ می کند.

 

به قلم سام موسوی

مشاور کسب و کار الکترونیک کیست؟
۴٫۶ ستاره / ۱۰ رأی (۹۲%)

درباره مهدی موسوی

مهدی موسوی
با بیش از 8 سال تجربه، متخصص در آموزش و توسعه افراد و شرکت ها در حوزه کسب و کارهای الکترونیک است. هدف او این است که به شما در جهت دستیابی بهتر به اهداف تجاری خود در دنیای اینترنت کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *